PULMAD #4 | KÕIK IKKA ISE

Korrutades sõna "ise" vähemalt viis korda, hakkasin ma selle reaalsuses kahtlema ning pidin avama ÕSi. Jumal tänatud, selline sõna ikkagi eksisteerib! Niisiis - ise abiellun ja ise teen.  Ma ei oska öelda, kas minu suur "ise teen" tuleb tahtmisest kogu olukorda ise valitseda või pigem finants poole pealt või hoopiski suurest käsitööhuvist.  

Millest me alustasime? Esmalt, kuupäevad! Pole just käsitööga seotud nipp, aga sellest saab kõik alguse! Panime paika kõige oluliseamd lülid - peokoht/pulmakoht, abielu registreerimise koht, pulmaisa, jumestaja ja tort. Saades kõikides kohtades ühise kuupäeva paika, hakkasime rahulikumalt edasi toimetama. Kui soovid käsitööga seotud nippi, siis kirjuta omale kõik asjad ülesse, kasvõi kalligraafiliselt, et omada ülevaadet.
Teiseks, kutsed! Olenevalt pulma kuupäevast, soovitas pulmaisa meil kutsed laiali saata päris varakult - vähemalt 5-6 kuud enne pulmi. Seega, kutsed on esimene asi, mida tellima või ise tegema peab. Pinterestis on väga palju häid ja tasuta template kutsete tegemiseks. 
♡ Pange otsingusse: free wedding invitation templates
♡ Valige enda jaoks välja parim, ilusaim ning selline, mis läheb teie pulma stiiliga kokku. Samuti võtke arvesse pulmavärv(id). 
♡ Laadige alla  õigefail (vahest on see zip failina) ning otsige üles word fail!
♡ Edasi on asi lihtne... Kirjutage kutsele just see info, mis teie pulmapäeval on oluline: kellele - kas ühele isikule või koos kaaslasega, kuupäev, kellaaeg ja kus on registreerimine, kas ja kus järgneb pidu. Ärge kutset äärest ääreni täis kirjutage! Avalehele ainult oluline informatsioon. Meie panime ümbrikusse ka lisainfo paberi, mis oli kutse mõõtudest väiksem ja prinditud kalkapaberile. Lisainfo sisaldas abielu registreerimise ja pulmapeo adressaate, väikest palvet teha kingitus ümbrikusse ning pulmavärvi infot ja mis kuupäevaks tuleb oma tulekust/mittetulekust teatada.
♡ Edasi seadsin sammud trükikotta, et kutsele jääks ilus, selge ja loetav trükikvaliteet.
Kindlasti soovitan valida fotopaberi, mis on tunduvalt paksem ja ei kortsu. Viimasel hetkel leidsin kergelt sädeleva paberi, mis jättis väga ilusa ja uhke mulje. Kutsed asetasin koos lisainfo paberiga ümbrikusse, mille peale tegin templiga täht-tähe haavad saaja nime(d) ning kinni liimimise asemel tegin vahaga pitsati.


Kolmandaks, pulmaameti sildid!  Internetis on mustmiljon ideed siltide tegemiseks, kuid mulle jäid silma pitsilise äärega ja puidust sildid (ma tõesti vabandan ideevarguse pärast). Kuna nii õhukest puitu/vineeri mul polnud, pinterestist ühtegi head template ei leidnud ning käekiri ka polnud ilus, tuli leppida paberi, pitsi, kuumaliimipüstoli ja prossikinnitustega. Seekord tegin template ise, lasin trükikojas väga tugevale (lausa kartongile) paberile trükkida, lõikasin kodus sildid välja ning kleepisin kahe kartongi vahele pitsi, mille taha liimisin prossikinnituse. 
Neljandaks, pulmaküünal ja pikad küünlad! Valge küünla ehk pulmaküünla ostsin IKEAst - sellise mõnusalt suure, mida igal aastal rohkem kui 10 minutit põletada saaks. See seisis mul kaunistamata päris kaua kapi nurgas, sest ühtegi ideed polnud ega tekkinud. Mulle ei meeldinud ükski küünla idee, mille internetist leidsin - üle pakutud, sitsi-satsiga ja sädelevad, litreid ja kivikesi täis topitud. Mingi hetk sattusin Snitty käsitööpoodi (Tartus), kus leti ääres müüdi väikeseid roosikesi ja sealt see idee tuligi. Ostsin suure peotäie roosikesi ning kinnitasin need kuumaliimipüstoliga spiraalselt küünlale. Täpselt nii minimalistlikku küünalt ma tahtsingi.

Kahjuks paremat pilti pulmaküünlast mul hetkel pole.


Pikkade küünalde idee oli mul juba algusest peale (idee leidsin Pinterestist). Kivi Puhkemaja koridor on üsna ilmetu - kaks suurt kummutit ja riidenagid. Kodust võtsin kaasa suured valged laudlinad, et katta ära tumedad monstrumid seina äärtes ning pikad küünlad lisasid romantilisust. 

Viiendaks, pulmaalbum! Ideest - teostuseni! Teisest kummutist tegime n.ö fotonurga või fotoasjade nurga. Paljude pulmatraditsioonide hulka kuulub pulmaraamat, kuhu iga pulmakülaline on oodatud häid sõnu pruutpaarile edastama. Kui paljud on reaalselt selle raamatu täis kirjutatuna enda eest järgmisel päeval leidnud? Heal juhul paarile lehele kirjutatakse. Seda ei saa pahaks panna, sest inimestel on niigi kiire ja kui kindlat inimest pole määratud pulmaraamatuga inimesi taga ajama, siis tühjaks see raamat jääb. Meie määrasime enda pulmas selleks arhivisti - vastav isik sai ameti rinda ning tema ülesandeks oli inimestele meelde tuletada, et nad teeksid instax kaameraga pildi endast või koos meiega, kleebiksid selle albumisse ning kirjutaksid sinna kõrvale paar head sõna. Ja teate mis? Raamat on täis pilte ja ilusaid soove!Kuuendaks, instagrami raam. Täpset nimetust ma sellele anda ei oska. Umbes kaks nädalat enne pulmi avastasin, et meil ei ole ju SEDA raami. Tekkis kerge paanika, sest ometi ma hakkasin pulmi ju nii varakult planeerima ja kuidas see sai ununeda. Kui vahel tundub, et nüüd ongi kõik läbi, siis rahune, igal asjal on kombeks laheneda. Hommikul (umbes kella 6 ajal), kui me maalt pidime hakkama Tartusse sõitma, märkasin traktori kõrval kahte aknaraami. M muidugi parastas, sest tema pakkus ju selle idee kohe välja ja ma ullike olin unustanud... Seega meie mure saigi lahendatud - üks raam piltide tegemiseks ning teine raam piltide riputamiseks. Kuna mu käekiri ei kõlba kuskile, siis kirjade peale saamine oli veidi "aeganõudvam". Kirjad printisin tavalisele A4 paberile, lõikasin täpselt välja maniküüri kääridega ning liimisin raami külge. Seitsmendaks, pokaalid! Pean kurvastusega tõdema, et pokaalid polnud minu jaoks kõige tähtsamad pulma-elemendid, mistõttu ma ei vaevanud oma pead ning toimetasin sisetunde järgi. Jällegi tuli mängu minimalism. Paarist lindist said ilusad kaunistused - endale heleroosa ja valgega, härrale tumeroosa ja valgega. 


Ma arvan, et kaheksa-üheksa-kümme tuleksid ka, kuid postitus on niigi pikaks veninud. Kas keegi tänapäeval üldse loeb postitusi või lihtsalt vaadatakse pilte? Oleksin väga tänulik, kui jätad mulle veidi tagasisidet ning küsimused on teretulnud!


Fotod - Ingrid Lauringson photography
Share:

1 kommentaar :

 1. Tere!
  Jõudsin sinu blogisse ja nii põnev lugeda ikka teiste omatehtud pulmadest.
  Minul olid pulmad eelmisel suvel ja kõik, mis vähegi võimalik, tegin ise - alustades kutsetest, ametitest kuni kaunistusteni ja pulmaraamatuni välja.
  Lingin ka lugemiseks: https://missestenam.blogspot.com/2018/07/mesipulmad-ettevalmistuste-postitus.html

  Paljud kaunistused näha ka pulmateemalises teises postituses:
  https://missestenam.blogspot.com/2018/09/mesipulmad-pulmapidu.html

  Ja siis hästi sutike ka veel siin:
  https://missestenam.blogspot.com/2018/07/uue-loo-algus.html

  No ei mahu ju kõik ühtekokku ära :D

  VastaKustuta

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes