mina, minu ja meie

pühapäev, 23. juuli 2017

ARVUSTUS // KUBIJA HOTELL-LOODUSSPA

Miks on Kubija hotell-loodusspaa hea koht puhkamiseks?
 Eemal linnakärast
 Puhas õhk mändide vahel
 Ilus loodus
 Mõnus väike spa
 Pole kaugel Tartust
 Ilusad toad
 Lemmikloomad lubatud

Need on esmased plussid, mis võiksid Kubijale meelitada. Mitte, et  Kubija oleks lemmik koht, aga millegipärast leidsin sinna tee juba kolmandat korda.
Võrust, mitte väga kaugel on üks pisike spa, mis meelitab linnakärast eemale. Koht vääriks minipuhkuse edetabelites esikohta, sest pikemalt olles hakkaks seal igav. Üheks-kaheks ööks väga mõnus. Spa on täpselt sellise suurusega, mida jaksab ka peale reedest tööpäeva üle elada – basseinid, saunad, mullivannid – üks parem, kui teine. Täpselt selleks hetkeks, kui kõik on läbi käidud, raugeb ka jõud. Mõnus ja väike!
Samuti tasub mainimist sealne interjöör – fuajee ja restoran on veidi iganenud, kuid toad on täitsa teine tera! Stiilsed, sobivad loodusega kokku ning tekitavad mõnusa ja rahuliku olemise. Kui veidi nuriseda, siis miinuspunkte annab vannituba, sest silma riivas rohkem kui paar asja! Seintes praod (plaadid katki), wc potti poldud pestud juba pikemalt (esines roostet ja hallitust) ja ainul ülemine dužž, mille kõrgust pole võimalik reguleerida. See-eest annab tugevalt pluss-punkte voodi ja pehmed voodilinad (te ju teate neid valgeid voodilinu, mis on lausa siidise välimusega).


Iga kord võtab mind sealne loodus ahhetama – männid, järv, oravad, mõnus rada metsavahel jne jne. Eelviimasel korral võtsime kaasa ka koera. Mul jäi ausalt selline mulje, et koeral pole varem sellist positiivset elamust olnud – keset hommikusööki silkas orav ühelt männipuult teisele ja koeral jäigi hommikusöök pooleli, sest loodus kutsus mängima. Edasi jätkus meie „hommikusöök“ metsarajal jälgi ajades. Siiski olid kõige meeldejäädavamad pikad koridorid, sest koer sai joosta ühest otsast teise, vahepeal puhata ja siis otsast peale. Ja jällegi hotell, mis vääriks mainimist, kui soovida puhata koos lemmikuga. Sellel kohal ei paigutaks ma hotelli kuskile esi-ega viimastele kohtadele, sest arenemisruumi on. Paljud hotellid annavad koertele kinkekotikesi – paar maiust, käppade puhastamiseks lapike, toas on kausid jne. Samuti on menüüs koerale paar valikut.

Viimasena võiks rääkida toidust, mida pakutakse „restoranis“. Ma ei taha olla vinguja, aga kohutavalt närvi ajab üksluine menüü. Milleks pakkuda loodus-spas Caesari salatit, mango-kana ja krevetisalatit ananassidega? Kas tõesti jääb kokal loovusest puudu, et pakkuda midagi maalähedast ja kohalikku, eestimaist? Miks pakutakse seda, mida leiab absoluutselt igast teisest söögikohast ja samal ajal tõsta hinnad mõttetult kõrgele? Ma oleks eeldanud midagi kodulähedast ja tervislikku – ubadest, hernestest, kaalikatest ja absoluutselt kõigest, mis leidub põllu peal, saab teha midagi erilist! Inimestele tuleb pakkuda emotsioone, mitte Caesari salatit, mis isegi pole õige retsepti järgi tehtud ja näeb väga labane/odav välja. Mida rohkem on menüüs tervislikku, mitmekülgset ja kohalikku toodangut, seda odavam tuleb toidu omahind ning seda soliidsema koha endast loodus-spa endast jätab.  

Kui võtta arvesse ilus loodus, mõnus tuba ja hea spa, siis soovitan seda kohta kõigile!

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi