mina, minu ja meie

kolmapäev, 9. detsember 2015

To do list before new year

Jõulud ja aastavahetus on kohe-kohe tulemas, mistõttu tahaks mõned suuremad ja väiksemad toimetused enne aastanumbri vahetust ära teha. Ilmad on lausa nii koledad, et jõulutundest pole lõhnagi. Hetkel ei meenu mul ühtegi varasemat aastat, mis oleks nii lumevaene olnud. Isegi kui oled täiskasvanud, tahad jõuludeks lumevaipa jalgade alla ning aias suuri lumeingleid teha... Lohutan ennast sellega, et vähemalt blogis sajab lund :). 

Nädalavahetusel on juba kolmas advent, mistõttu on kohe-kohe neljas ja siis on jõuluuuuud. Tegelikult on sinna veel palju aega, mis annabki piisavalt aega ilmataadile lume tulekuks ja meile jõulutunde loomiseks. See on lausa huvitav, kuidas detsembrisse kogunevad mõned plaanid, mida tahaks iga hinna eest ära teha. Iga päev tuletan endale meelde, et pole mõtet oma tegemisi edasi lükata, mistõttu üritangi iga päev olla natuke rohkem produktiivsem. Tahtsin ka selle postituse päeva võrra edasi lükata, aga vott valmis sai.

1. Uued padjad suurde tuppa - olen juba varasemalt maininud, et suur tuba vajab värskendust ning hetkel olekski paras aeg mõned pühadepadjad sisustusse tuua. Käisin Hemtexis piilumas nende jõuluteemalisi patju ja muid elemente, kuid kahjuks need olid väga khmmkhmm igavad. Isegi kui Hemtex on üks Tartu põnevamaid sisustuspoode, siis jõulud jääksid nendega küll lahjaks. Seevastu oli seal väga suur valik erinevaid linikuid, kardinaid, küünlaid, nõusid jne. Kuna mul on kindel soov just patju osta, siis ootan ära Tallinna shopingu. 
2. Kaunistan ära korteri - äkki tuleb siis jõulutunne, kui kuuse tuppa toon? Ei seda tea, aga kindel on see, et kuusk tuleb nagunii ja saab ka kaunistatud. Hetkel olen jõudnud kõik tulekesed välja otsida, kuid ega sellest ei piisa ;). 
3. Teen piparkooke - iga aasta olen üritanud ise piparkooke küpsetada, sest need pole üldse sama maitsega, mis poes müüakse. Nüüd on mul lausa kohustus küpsetada, sest üks tore päkapikk tõi terve paki tainast. Äkki on lootust piparkooke küpsetada juba uues ja elektrilises ahjus?
4. Söön nii palju mandariine, kuni allergia välja lööb - mandariinid on lihtsalt niiiii head, kuid kahjuks ma pean päevas piirduma kahega. Kahjuks või õnneks olen mina see inimene, kes ei tohi üle kahe tühi šokolaadi ja mandariini süüa, muidu köhin terve öö või sügelen üleni. Mis seal ikka, parem natuke kui mitte midagi. 
5. Käin ära juuksuris - olen tähele pannud, et enamus blogijaid on selle oma to do listi lisanud, isegi välismaa blogijad. Pole ka ime, sest kõiksugu üritused on ju tulemas. Pean tunnistama, et viimati käisin juuksuris pool aastat tagasi, mistõttu on väljakasv üsna korralik, kuid mitte märgatavalt kole ning juukseotsad vajaksid ikkagi turgutust. Ma pole siiamaani endale seda õiget värvitooni leidnud ja kuskil kaks aastat kindlasti olen kõiksugu värve katsetanud. Saladuskatte all võin öelda, et märksõnadeks on ombre ja punane. 
6. Teen jõulujooke - minu arust on kaks täiesti klassikalist jõulujooki chai ja glögi. Ilma nendeta ei tule seda õiget jõulutunnet. Okei, lumi on ka kohustuslik, aga soe chai ning teki all lösutamine on kõige mõnusam kooslus. 
7. Soetan endale jõulukingiks mõne Iittala toote - ma ei tea siiamaani ühtegi naist, kelle Iittala oleks külmaks jätnud. Nii ilusad, elegantsed, mugavad, stiilsed... Oeh. Taldrikud ja kruusid on küll kallid, kuid oma hinda väärt, aga nii suuri kulutusi ma kindlasti tegema ei hakkaks. Pigem jäid mulle silma pokaalid, mis on hetkel Prismas alla hinnatud ja täiesti taskukohased. 
8. DIY projekt - olen küllaldaselt lubanud teha siin blogis DIY projekte, kuid kunagi pole neid teiega jaganud. Ütleme nii, et ma olen teinud, aga lihtsalt pole olnud aega, et neid jagada. Hetkel on plaanis teha mõni tore jõuluteemaline kaunistus, kas siis advendiküünlad või midagi põnevat käbidega. 
9. Ostan ära varakult jõulukingitused - sellega olen ma juba algust teinud ning võin väita, et hetkel on üle poolte juba ostetud! Alati olen jätnud selle asja viimasele minutile ning siis kiirustades ja üle käte kõik kingitused kokku klopsinud. Majanduslikult mõjutab see ka paremini, sest nii tead, kui palju oled kulutanud ja kui palju saad veel kulutada :). 
10. Teen väikese sõidu Eestis - millegipärast kahtlustan, et selline ettevõtmine saab üldse kõne alla tulla järgmine kuu, sest graafik on pikalt ette tehtud ning vabu päevi on nii-nii vähe. Jõuludeks tuleb koju nagunii sõita ning auto kingitusi täis toppida, äkki läheb see reisina ka arvesse ;)?!
11. Pesen ära koera - mitte, et see Freddyle kuidagi jõulutunnet peaks tekitama, aga meile kindlasti. Puhas koer on rõõmus koer :)! Ei taha nüüd koera kuidagi solvata, kuid vanadusega on talle tulnud selline "natuke häiriv" parfüüm või siis äkki Freddy kasutab uut odekolonni? 
12. Last but not least, teen korteris suurpuhastuse - mäletan juba seda tunnet lapsepõlves, kui enne jõule tuli terve maja lapiga üle tõmmata ning ema "käis" pärast valge kindaga kõik kohad üle. Naliiii. Tegelikult mulle meeldib väga koristada, kui keegi mind tagant ei sunni. Puhas, tuulutatud, kaunistatud maja on kõige ilusam ja mõnusam jõulumaja!


Kena advendiaega :)!

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi