mina, minu ja meie

laupäev, 26. detsember 2015

Remont // köök

Köögi värskendusest on möödas pea nädal aega, kuid ma pole ikka oma postitust üles laadinud. Ausalt, käsi südamel vannun, et olen iga õhtuke siia mõned laused lisanud, kuid ikka jälle jäi see poolikuks. 

Köök oli vist kõige esimene ruum, mida uuendama hakkasime. Kahju, et mul pole ühtegi pilti sellest köögist, kuhu me neli aastat tagasi sisse astusime. Võib-olla mingeid poolikuid pilte leian, aga siis teen nendest fotoseeria "enne" ja "pärast". Usun, et kõigile tuleb silme ette mingigi toon kärtsust-tumedast rohelisest (ööääk). Ühe aasta pidime selliste seinte ja kappidega vastu pidama, sest polnud  korter veel meie oma ja alguses see nii väga ei häirinudki. Remondi käigus sai viimnegi kui üks asi välja vahetatud. Massiivsed, maast laeni ja rohelised kapid asendasime valgega ja seinad võõpasime valgeks ning ühte seina lõime üles tapeedi. Hetkel on kõik asjad ära tundmatuseni ära vahetatud.

Pean nentima, et väga suur ja saatuslik viga oli tapeedi panemine kööki. Tapeet, koerad ja tudengielu ei käi kokku! Olgugi, et see näeb ilus ja põnev välja, ei suutnud mina seda puhtana hoida. Nii tuligi juba ammu idee tapeet ära võtta ning sein hoopiski värviga üle võõbata. Tooni valimine erilisi mõtterünnakuid ei vajanud, poes olid valikuteks ikka ja jälle heledad toonid - valge. hall või beez. Nagu pildilt näha, osutus valituks hall, mis on neutraalne ja väga sobilik teiste värvide tasakaalustajaks, st. hall värv ei tõsta ümbritsevaid värvitoone esile ega suru neid ka maha. Vaatamata sellele, et hall on passiivne värv, annavad köögis särtsu erinevad kuivainepurgid ja topsid. Õnneks muudab helehall sein ruumi veelgi suuremaks ja valgemaks. Mustriga tapeet lihtsalt röövis ruumi. 

Hetkel riivavad mu silma mõned pisemad detailid, näiteks harukarp ja pistikud. Need pisiasjad üritame võimalikult kiiresti ära vahetada. Uue tööpinna ja kapi integreeritava ahju jaoks saime eelmine nädal kätte - need olid jõulukingitused vanavanemate poolt :). 

Detsembri alguses saime käitte meie kaua oodatud kaunikese - Ingatorp IKEA laua. Ainus nõudmine laua puhul oli sahtel, kuna meil on väga väike köök, siis iga asi tööpinnal võtab ruumi ja enamik asju ongi meil kappidesse ära peidetud. 


Jõulude puhul ostsime kööki valge hüatsindi. Selveris oli võimalik valida erinevate värvide kui ka suuruste vahel ning samuti kas poti või potita. Koos poti ja kolme hüatsindi sibulaga jäi hind veidi alla viie euro. Nii tore oli vaadata iga hommik või siis õhtu lille õitsema hakkamist. Veel hommikul kinni olnud pung on õhtuks suur ja ilus õieke. 


Varsti on lootust saada köögist täielikku postitust. Seniks, rahulikku ja valget jõuluaega!

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi