HAIGLAKOTI SISU

Haiglakotti kokku pannes kuulasin sõbrannade soovitusi, mida nemad on haiglasse kaasa võtnud ning uurisin ka haigla kodulehel ja erinevates blogides olevaid nimekirju. Vaatamata suurele eeltööle osutusid osad asjad üleliigseks ja mõned asjad jäid hoopiski maha. Kuna minul oli plaaniline keiser ja ma olin täiesti veendunud, et beebi varem tulema ei hakka, siis haiglakoti panin kokku nädal enne operatsiooni. Kuigi haiglakoti võiks kokku panna pigem varem (37. nälalal, sest siis on beebi n-ö valmis), kui hiljem kiirustades, vastasel juhul võib mõni oluline asi maha jääda. 

Ma arvan, et minu nimekiri on kasulikum pigem neile, kellel on plaaniline keiser ees. 

Asjad, mis olid kaasas minule:
- apteegist sünnitusjärgsed sidemed (Tartus sai haigla omasid päris kaua kasutada, kuid kogu aeg ei taha küsimas käia ja kodus läheb neid nagunii vaja); rinnapadjad (keisri tõttu võib, aga ei pruugi, piim hiljem tulla, see aga ei tähenda, et rinnapatju hiljem vaja ei oleks. Üleüldse on minu arvates parem, et rinnad saaksid rohkem õhku ja vabadust, seda enam, et tissitamist on alguses vääääääga palju, siis minu jaoks oli lihtsam ilma rinnahoidjata olla. Võtsin kaasa küll terve paki, aga kasutasin ainult kahte koju minema hakates); nibusalv (rinnanibud on alguses nii valusad ja hellad. Soovitan pärast igat söötmist korralik kiht peale kanda); hügieeniline (huuled kuivavad sekunditega); Cicasilver pihusti (haava raviks); sünnitusjärgsed püksikud või suured ja kõrge värvliga aluspüksid (üks valusamaid asju pärast keisrit on pükste jalga tõmbamine ja mida suuremad need on, seda valutumalt see läheb. Minul olid sellised "granny pants" moodi ja väga mugav oli)
- kaks väga lohvakat pluusi (ostsin samuti number või kaks suuremad, et imetamine võimalikult lihtsaks ja mugavaks teha); mugavad ja suured dressipüksid (mul olid pigem haaremipükste moodi ja samuti kõrge värvliga); sokid; õhuke hommikumantel; eest lahtine jakk/kampsun; öösel soovitan kanda haigla poolt pakutavad öösärki (käib eest piisavalt palju lahti, mugav imetada ja saab iga öö puhta selga panna
- hügieenitarbed (ühekordne hambahari (viskasin enne kojuminekut ära), hambapasta, šampoon, palsam, kreem, patsikumm, kamm, deodorant, žilett); vannilina (mul oli lausa kaks tükki, üks paksem froteerätik ja teine õhuke mikrokiud rätik)
- plätud (võtsin kaasa kõva tallaga basseiniplätud, kuid kõige paremaks osutusid hotellisussid. Need võtavad kotis tunduvalt vähem ruumi, saab pärast ära visata ning nendest pole üldse kahju, kui mingit manti sinna peale läheb)
- veepudel; midagi näksimist (ma võtsin endale kaasa igasugust näksimist, alates šokolaadist lõpetades müslibatoonidega, AGA pärast keisrit ei saa ju raskesti seeditavat toitu süüa, seega mina soovitaks kotti visata paar smuutit (näiteks Smushie). Hiljem palusin endale haiglasse tuua jogurtit ja/või kohupiimakreemi); meelepärane tee (minul oli kaasas kõigest paar teekotikest, kuid hiljem tõi ema lausa kolm pakki kibuvitsa ja apteegitilli teed. Väike soovitus: kuna keisriga kohe piima tulema ei hakka, siis minul toimis hästi, kui ma IGA imetamise vahel jõin 2-3 tassi teed)
- telefon, laadija, läpakas ja selle laadija (meie perepalatis töötas telekas ainult ETV, siis vahepeal oli tore läpakast sarja või filmi vaadata), Instax kaamera
- ID kaart, RASEDAKAART ja kõik rasedusaegsed paberid!

Asjad tugiisikule ehk mehele:
- riided (vähemalt kolm särki, lühikesed püksid, dressipüksid- ja pluus, aluspüksid ja sokid); hügieenitarbed; plätud (samuti hotellisussid); vannilina
- veepudel; näksimist
- telefon, laadija

Asjad beebile:
- riided koju toomiseks (Pohlake oli oktoobribeebi, seega sai kaasa võetud pikkade varrukatega body, kinniste otstega püksid, sokid, müts, puuvillane kootud kombe, kindad ja villased sokid); haiglas kandis Pohlake ainult haiglariideid ja need olid AUSALT väga mõnusad, kõik riided olid puhtad ja pehmed, mõned isegi uued :)
- paar marlit suu puhastamiseks
- paar mähkut igaksjuhuks (haiglas jagab sanitar iga hommik paraja portsu mähkusid ja nendest puudust ei tule, samuti läksime haigla mähkudes koju); niisked pepulapid (ma pooldan vee ja rätiku kombot, aga öösel on lappe tunduvalt mugavam kasutada); küünekäärid (ikka meeletult valus on, kui beebi oma teravate küüntega vastu hella tissi tõmbab)
- lutt (see on kindlasti paljudele vastuoluline, kuid mina veidi kahetsen, et Pohlakesele esimesel kahel nädalal lutti ei andnud. See oli piisavalt pikk periood, et ta harjuks ainult rinnaga (loomuliku ja loodusliku variandiga) ja ma olen rõõmsalt kaheksa kuud täitnud piimaauto (nagu mees armastab öelda) ja luti eesmärki
- turvahäll koos soojakotiga (selle tõi mees haiglasse alles siis, kui koju saime minna); isofix alus

Pildi tegi Familiis
Share:

Postita kommentaar

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes