KODU | IKEA MÖÖBEL ÜHEKS AASTAKS?

Vestlesin ükspäev tuttavaga ning ta oli kindlal seisukohal, et Ikea mööbel on mõeldud kasutamiseks vaid üheks aastaks. Vaatasin teda veidi jahmunud nöoga ning ütlesin, et ma ei oska kõikide toodete kohta öelda, aga minu mööbel on varsti aastaid kolm või rohkemgi vastu pidanud. Mitte, et mul oleks vaja Ikeat õigustada, vaid puhtast huvist uurisin, kust tuleb arvamus, et Ikea teeb meelega halva kvaliteediga tooteid. Ning tema olevat poodi külastanud ja kõik tundus ligadi-logadi. Teate, Ikea poodi külastab päevas pea sama palju inimesi, kui Tartus elanikke. Mõni ime, kui sahtlid on kinni-lahti tõmbamisest kulunud või valge värv ei ole enam lumivalge. Mind pani imestama hoopis see, kui Tartus avati uus Asko/Sotka kauplus ning ükski kapp polnud võimeline ilma toeta püsti seisma ja hinnaks polnud 300 vaid kergelt 1000 eurot. Seega tõuseb minu käsi rahakotti välja võtma pigem Ikeas.

Võib-olla elame veel nn. nõuka ajas kinni, kus mööblit pidi tiku tulega taga otsima ning kõrge hind tähendas head kvaliteeti ja see oli mõeldud kasutamiseks mitmetele põlvkondadele. Jah, Ikea eesmärk pole toota mööblit, mis peaks vastu riigipöördeid ja sajandivahetusi ning paraku näeb seda igas kolmandas kodus, kuid teisalt, kas meil on vaja mööblit kümneteks aastateks, kui trendid on pidevas muutuses. Ma olen elutuba juba kolm korda ümber ehitanud ja kui ma peaks iga kord ostma kallihinnalist mööblit, siis ma peaksin sama palju või rohkem altkäemaksu võtma kui mõni...

Kuid, kui tagasi minna meie päevaküsimuse juurde, siis kas Sinu arvates on Ikea mööbel mõeldud kasutamiseks üheks aastaks? Või sõltub kvaliteet kasutajast? Või millestki kolmandast? Pigem kaldun mina teise patta ja usun, et kvaliteet ja kasutusaeg sõltub kasutajast. Ma ei roni kapi otsas, ei istu sahtlites või diivani käetoe peal, samuti ma ei pane kuuma kohvitassi ilma aluseta laua/kummuti peale ning kapiustega paugutamine pole meie peres teretulnud. Riiuleid ei koorma meeletute raskustega, vaid üritan asju võrdselt paigutada ning vajadusel tõmban viimse kui prao tolmulapiga üle. Kapid ja kummutid on kinnitustega seina küljes ning ausalt, käsi südamel, ühelegi lapsele/loomale pole need peale kukkunud. Kingariiul mahutab täpselt sama palju kingi, kui enne, ning kapinupud on endiselt oma koha peal. Samuti täidab kolm aastat kasutusel olnud köögilaud oma eesmärki ning ma ei mäleta, et me oleks Ikea laua tõttu pidanud põrandal sööma.

Jätame mööbli kõrvale ja räägime n.ö tarbeesemetest, mida kasutame iga päev. Näiteks voodipesu – ma olen väga rahul! Kõik Jyski voodipesud lendasid prügikasti peale kolmandat pesu, kuid Ikea on mulle truuks jäänud ka peale kümnendat pesu. Ma ausalt ei tea, kuidas ma üle poole elust sain elada ilma Istad kottideta. Uskuge või mitte, aga kahvlid-noad-lusikad ja isegi pannilabidad näevad peale kahte aastat välja nagu nad seda nägid, kui karbist välja võtsin.

Seega ma leian, et tänapäeval on võimalik leida kõike hea hinnaga, lihtsalt kvaliteedist sõltuv kasutusaeg sõltub tarbijast. Olen seda postitust lünklikult kirjutanud juba pool pühapäeva ning ma ei ole suutnud mõelda Ikea toote peale, millega ma pole üldse rahul olnud. 


Kas sina oled Ikea kvaliteediga rahul?
Share:

1 kommentaar :

  1. Üldiselt kipub hind peegeldama kvaliteeti. IKEA puhul on minu kogemus väga hea kvaliteedi ja hinna suhe, eriti kui täispuit mitte saepuruplaat mööblit osta. Mänd muidugi pole kõvaduse poolest tamme või saarega võrreldav aga kui normaalselt ümber käia siis kestab.

    Kunagi pisikestele lastele ostetud narivoodi on nüüd lahti kaheks eraldi ja ikka mõlemal oma tubades kasutusel, vanust pea 20 aastat. Sama vana täispuit sektsioonkapp samuti. IKEA ülimugav lesimistool üle 20 a vastu pannud, ainult (lihtsalt eemaldatav ja pestav) riidekate kord vahetatud ja see aasta tuli kulunud aluskangast parandada. Saepuruplaatidest kraam on alati nõrgem ja viletsam iga tootja puhul, kui veidi rohkem niiskust saab pole muud kui prügisse.

    VastaKustuta

Designed by OddThemes | Distributed by Blogger Themes