mina, minu ja meie

kolmapäev, 13. juuni 2018

Kuidas lõpetada magistriõpingud nominaalajaga?

Kaks aastat tagasi lõpetasin bakalaureuse ning kandideerisin igasse Eesti otsa tööle -  mul polnud kas õnne või lihtsalt ei olnud „õige hetk“. Ja ma ei saanudki haridusele vastavat tööd ning rügasin klienditeenindajana edasi. Selle peale ma muidugi vihastasin ja kandideerisin igaks juhuks magistrisse, esitades endale ultimaatumi – kui saan tööle, siis kooli ei lähe... Septembris istusin koolipingis nagu ennemuiste.

Alguses tundus mulle magister midagi väga suurt ja tähtsat, et ainult targad (haha) võtavad selle teekonna ette. Samas lohutasin ennast mõttega, et magister on kaks aastat ning sellest tuleb õppida ainult 1,5 a, ning KÕIK ütlesid justkui ühest suust, et esimene aasta on kordamine. Nüüd võin öelda omast kogemusest, et tegelikult on magister kaks aastat ränka tööd, õppimist ja pidevat pühendumist nii vaimselt kui ka füüsiliselt (suur kummardus neile, kes suudavad selle teekonna läbi teha lapse/laste kõrvalt). Ma ei kahetse enam hetkekski oma valikut (uskuge mind, vahepeal ma kahetsesin seda 5385730202 korda!), sest kaks aastat möödus kiiresti. Siiski, kuidas seda kõike teha nominaalajaga?

#1 Leia omale teema, mida saad töö(koha)ga siduda
Tagantjärele mõeldes olen ma väga tänulik, et just sellel suvel ma tööd ei saanud. Septembris pakuti mulle magistritöö teema, millega kaasnes ka töökoht! Oktoobrist olin tööl ja näpud rakkus teostasin katseid. Olin oma kursusel ainuke, kellel oli eelis pidevalt katseid teha ning kasutada oma aega maksimaalselt.

#2 Vali omale teema, mis sind huvitab
Teema peab pakkuma niivõrd palju huvi, et ei tekiks kordagi igavust ning vastikustunnet! Väga raske on ennast motiveerida, kui pead tegema midagi sellest, mis sulle ei meeldi. Mida rohkem oled motiveeritud, seda paremini (täpsemalt) katsed välja tulevad. Seega ära kiirusta kohe teemat valima, vaid aruta erinevate õppejõududega ning kaalu mitme juhendaja võtmist.

#3 Pinguta
Õnneks ei pea pingutama kogu aeg, vaid eksamite ja arvestuste ajal. Pingutamine tagab head tulemused ning tulemused tagavad stipi! Kahe aasta jooksul oli väga vähe neid hetki, kui ma pidin loobuma n.ö isiklikust elust. Kuna ma tegin kõik asjad esimese korraga ära ning eksameid edasi ei lükanud, siis tänu sellele tekkis rohkem vaba aega. Mulle tõesti meeldis saada häid tulemusi, sest olin eesmärgiks seadnud lõpetada cum laude'ga. Kindlasti arvesta, et õppejõududega suheldes peab ka pingutama, tuleb leida ühine keel ning vahel tuleb kasuks "võltsviisaskus".

#4 Motiveeri ennast
Leia enda jaoks meetodid või asjad, mis sind motiveerivad. Ma käisin tihti rattaga sõitmas (parandab rühti pikast istumisest, värske õhk on hea, tulevad uued mõtted) või lihtsalt jalutamas. Kui mõtted on otsas, siis arvuti taga istumine ei anna midagi ja väärtuslik aeg väheneb. Pigem võta omale see üks tunnike, kus saad mõtteid tuulutada ja ajurakke puhata. Väga meeldis mulle käia kinos komöödiaid või väga lihtsaid filme vaatamas. Puhkamine ja hea meeleolu toodavad kehas serotoniini ehk õnnehormooni, mis on vajalik rahulolutunde tekitamiseks ja närvilisuse pärssimiseks. Samuti lubasin endale mõne ilusa riideeseme või kodusisustuseks mõeldud eseme. Ja uskuge mind - raha paneb rattad käima - hea õppimine tagab stipi! Minu jaoks oli stipendium väga suur motivaator ning suures osas lükkasin selle hoiusele, et hea tulemuse eest suvel reisile minna.

#5 Kasuta oma aega
Ära lükka katseid edasi, tee eksamid õigel ajal (kui tunned, et pole valmis eksamile minema, siis küsi pikendust, sest pole mõttet raisata nii enda kui ka õppejõu aega), alusta lõputöö kirjutamist varakult (nt tõlgi/kirjuta iga päev 1-2 lehte), palu koheselt abi, kui midagi jääb arusaamatuks. Ning viimaseks, suhtle inimestega, kes sind toetavad ja motiveerivad. Kui tunned, et inimene pole toetav, siis lõpeta temaga teatud ajaks suhtlemine, sest sina ei pea ennas tõestama sõbrana, vaid sõbra kohus on toetada sind igas olukorras!

Lõpetuseks tahaksin öelda, et minge magistrisse enda jaoks. Teil on vaja seda haridust, mitte ettevõttel või koolil või hoopiski suguvõsale näitamiseks. Ja ära lase ennast heidutada küsimustest - mis vahe on hinnetel? milleks sulle kõrgharidus? milleks cum laude? kas hinnetest olulisem pole lihtsalt lõpetada? kui on raske, võta akadeemiline! - iga asja, mis siin elus teed, tee enda jaoks. Mina õppisin enda jaoks ning cum laude oli eesmärk ja heaolutunne.


Aitäh  

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi