mina, minu ja meie

neljapäev, 13. juuli 2017

10 KINKI KODUARMASTAJALE

Noorena ootasin sünnipäeva nagu väike laps ootab jõuluvana, ainult selle vahega, et sünnipäeva hakkasin ootama natuke liiga vara (umbes nädal aega varem). Mis seal salata, olenemata vanusest, ma ikka ootan seda ja mitte vähe. Ma isegi ei mäleta, mis vanuseni oli mul nii suur ärevus, et ei saanud öösel praktiliselt üldse magada... 

Olen ennast alati pidanud heaks kingituse tegijaks - ei meeldi osta mõttetuid ja tarbetuid kingitusi, mida tulevikus vaja ei lähe. Seevastu on mulle kingitud selliseid asju, et piinlik nendest isegi kirjutada. Millegipärast on mul alati enne sünnipäeva veidi kõhe, just selle ees, et kas inimesed teavad, mis mulle meeldib. Kohati tekib tunne, et kingitakse täiesti esimene ettejuhtuv asjake. 

Nüüd vist ongi õige aeg rääkida kingitustest, mis ei kvalifitseeru kingituste alla. Üks kõige mõttetumaid kingitusi naisele on alkohol. Sain 18. sünnipäevaks LIITRI odavat konjakit. Ja mida ma peaksin sellega peale hakkama?! See on siiamaani avamata kujul kapi põhjas alles ja arvatavasti ei ava seda keegi lähima paarikümne aasta jooksul. Tean inimesi, kellele tõesti meeldib hea ja kvaliteetne vein/õlu/siider (nt käsitöö), kuid ma siiski pole alkoholi kinkimise poolt. See käib pigem küllamineku ja külakosti alla, aga kui tead inimese lemmikuid, siis why not. Samuti on mulle kingitud laste söögitarbeid (barbie'de ja hello kitty'ga) - see võib tunduda hirmnaljakas, eriti, kui oled 15-aastane. Reaalsuses jäävad need kapi nurka, keegi ei kasuta neid ning umbes kahe aasta pärast leiavad need tee taaskasutusse või äärmisel juhul prügikasti. Muidugi on mulle kingitud palju tobedamaid asju, millest ma avalikult kirjutada ei tihka. Lausa hämmastav, milleni üks inimmõistus küündida võib... 

Mida kinkida inimesele, kes ääääääretult armastab kodusisustust ja oma kodu? Tegelikult ei peagi kinkima asju või kodusisustusega seotud kingitusi. Kõige olulisem on emotsioon või see, kuidas kingitus üle antakse. Piisabki näiteks ühest soojast kallistusest või lillekesest, millega kaasneb väga eriline lugu ning kõik kokku tähendab palju rohkem, kui üks materiaalne asi. Tean, et maailm on asjadest üle kuhjunud, kuid siiski ihaldatakse endale midagi, mis ennast ja teisi rõõmustama paneb. Kuna postituse mõte kaldub materiaalste kinkite poole, siis siin on väike list asjadest, mis võivad kõikidele, ent koduarmastajale eriti rõõmu pakkuda: 
1. MENU soola-ja pipraveski (Kaubamajast)
2. Arne Jacobsen'i kausid/kruusid/talbriku (Finnish Design Shop)
3. Nicolas Vahé gurmee tooted (Home Studio)
4. Iittala keraamika ja nõud (Kaubamaja, Prisma ja hästi muud varustatud poed)


5. MENU küünlajalg (Kaubamaja)
6. Villased pleedid (Igal pool)
7. Kähler vaasid (Kaubamaja)
8. Looduslik või kunst lambanahk (Kaubamaja, looduspoed, Hemtex, "teate küll need väikesed poekesed igas suuremas ostukeskuses")


9. Bold Tuesday maailmakaardid (Apollo raamatupood)


10. Raamat(ud) - "Väike hygge-raamat. Kuidas taanlaste kombel hästi elada" ning Anna Lutteri vinged käsitöö raamatud "Ideid maailma päästmiseks" ning "Loo ise. 25 ideed tuppa ja õue" (Apollo raamatupood, Rahva Raamat, Selver)

Minu arust üks igati vinge ja asjalik list. Alati ei pea kinkima ilutooteid, raha või ehteid, sest kodusisustus ja raamatud on praktiliselt eluaegsed (muidugi, kui neid hästi hoida) :). Võin julgelt garanteerida, et eelnimetatud kingid paneksid su sõbrad ja sugulased ahhetama :).

2 kommentaari :

  1. Jee, aitäh! Väga lahedad valikud :)
    a.

    VastaKustuta
  2. Haha võib olla naljakas idee aga tead seda ütlust, et kodu on alati reisilt tulles kõige armsam? :D tõelisele koduarmastajale võib siis siit nt https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/romantiline-majutus-kingituseks puhkuse kuskil mujal kinkida ja kui ta koju tagasi tuleb, on kõik veel kodusem. Või saab hotellist lahedaid ideid, mida enda koju kaasa tuua

    VastaKustuta

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi