mina, minu ja meie

reede, 14. aprill 2017

REMONT / VANNITUBA (I OSA)

Oma kodu on justkui õnnistus, mida peab iga päev paitama ja ütlema, kui ilus ta on. Vastasel juhul kodu solvub ja hakkab sinu vastu töötama. Aastaid tagasi, kui me Annelinna kolisime, vaatas meile vastu üks suur tohuvabohu (kõige kergemalt öeldes). Laes penoplastist laeplaadid (!!!) ja seinad rohelised-oranžid-kollased ja mõnes kohas vakstu jne. Ja nii me vaikselt, ikka ülikooli kõrvalt hakkasime kõiki probleeme lahendama, sest kuskilt pidi alustama. Vannituba jäi kogu aeg tahaplaanile - ei osanud me teda hellitada ega üllistada, sest see oli lihtsalt k-o-h-u-t-a-v. Iga päevaga selle seisukord halvenes...

Vannitoa remont on olnud plaanis juba viimased 4 aastat. Võite ette kujutada, kui väga ma olen seda oodanud ja mitu korda oma ideesid saanud ümber mõelda ja uusi lahendusi leida. Hea, et remont sai ette võetud alles praegu, kui me oleme "enda" stiili leidnud.

Vannituba on kindlasti üks kallimaid ruume renoveerimiseks ning vigade vältimiseks otsitakse lohutust internetist, mis on suur ja lai. Vahest tuleb ette, et see, mida otsid, ei ole olemas või ei vasta su ootustele. Nii juhtus ka minuga. Ei leidnud neid õigeid soovitusi, kuid samas ilma ka ei jäänud. Ehk kõik oli nii umbkaudu ja salatsedes kirjutatud, et jumala eest kõik sama reha otsa astuksid.

Mõtlesin panna kirja meie vannitoa remondi, et kedagi suunata või vähemalt anda eelaimdus, mis võib teid ees oodata. Kuna ma väga pikki postitusi teha ei taha (loe: viitsi), siis üritan oma mõtted kirja panna vähemalt kolme postitusega...

Muideks, see kuldne ananassikujuline küünal  on ostetud H&Mist, kui see Tallinnas avati (aastal 2014!). Juba tol hetkel ma teadsin, et tulevases vannitoas saavad olema kuldsed detailid :).

Kui teil on kunagi plaanis hakata paneelmaja vannitoas ise remonti tegema, siis minu esimene soovitus oleks see plaan edasi lükata (nali!). Tegelikult asi nii hull pole - kõik oleneb sinu plaanidest, eesmärkidest, soovidest, SINUST endast ja KAASLAS(T)EST ning enamjaolt EELARVEST. Meie esialgne plaan, milleks oli teha väike remont, eelarvega 900 eurot, kujunes välja poole korteri lammutuse ja üles kaevamisega. 

Kas olete kuulnud lugusid paneelmaja õudustest, et üksi sein pole loodis ja ükski nurk pole 90 kraadi? Muideks, need kõik vastavad tõele! Olles ära lammutanud vannitoa ja WC vahelise seina, saime aru, et kui tahta korralikku vannituba, mis kestaks võimalikult kaua ilusana, on vaja panustada natuke rohkem.

Kuna väike korter on pindalalt väike, siis vannituba oli omaette katsumus. Kõigepealt me veetsime nädal aega vana vannituba mõõtes ja uusi lahendusi välja mõeldes. Terve vannituba on millimeetri pealt välja arvestatud! Seejärel veetsime veel ühe nädala ehituspoodides - üritasime läbi käia kõik Tartu ehituspoed, et leida parimad ning odavaimad pakkumised. Alles siis võtsime kätte kuvalda ja lammutasime kõik, mis lammutada andis (üks sein köögi vastas pidi turvakaalutlustel püsti jääma).

Kust üldse alustada?
1) Ideede otsimine - kui enda ideedes päris kindel pole, siis otsi julgustust internetist. Kola läbi näiteks Pinterest ja blogid. Kuna meie vannitoa remont on olnud järjekorras juba mitu aastat, siis ideid on olnud seinast seina, kuni lõpuks kujunes välja oma "stiil", mida oleme üritanud hoida iga toa kujundamisel.

2) Plaanid paika - enne lammutamist ürita paika panna vannitoa plaan, kas paberil või arvutis. Kui vannituba ja WCd eraldab sein, siis arutle perega, mis oleks kõige otstarbekam, kas teha suurem vannituba või jätta need eraldi ruumideks. Suure pere puhul soovitaksin kindlasti jätta seinad lammutamata, aga kui elate kahe -või kolmekesi, siis ei näe lammutamises probleemi.

3) Parimad pakkumised - ehitusasjade hinnad võivad parematel aegadel varieeruda paarist eurost kuni paarikümne euroni. Samuti korraldab EhituseABC vahepeal kolmepäevaseid kaup -25% soodukaid. Näiteks kallimate asjade (vann, wc pott, valamu ja segistid) pealt hoidsime kokku ühe ostuga juba sadu eurosid. Nii et, lisaks mõõtmistele peab olema tugev raamatupidamises. Seega näe vaeva just hindade uurimisel, sest lõppkokkuvõttes, võib kasum väga suureks kujuneda.Kuni järgmise postituseni :)!

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi