mina, minu ja meie

pühapäev, 9. aprill 2017

KODUSISUSTUS TARTUS

Mida rohkem aeg edasi läheb, seda paremini ma ennast Tartus tunnen. Oli aeg, kui Tartu kodusisustuse poed sai ühe käe sõrmedel üles lugeda (ps. kodusisustuspoodide alla ma ei tahaks arvestada mööblipoode, Jyski ja Koduesktrat), kuid tänaseks võib lausa igast suuremast keskusest midagi endale koju viia. Isegi Kaubamaja kodu osakond on arenenud, kuid jääb ikkagi kõvasti alla Tallinnale. Kui peaksite Tartusse sattuma, aga ühtegi ideed pole kuhu minna ja mida külastada, siis aitaksin teid veidi. Mõtlesin reastada oma lemmikumad...

1. Strössel
(http://www.sisustusweb.ee/ee/uudis/3465/tartus-avati-skandinaavialik-kodusisustuspood-strossel.html)

Alguses ma sellest poest väga lugu ei pidanud - hinnad tundusid veidi kõrged ja kaup "teistmoodi". Paar korda edasi-tagasi jalutades sain aru, et vaaauuu, sellest poest saab mu lemmik. Jumal tänanud, et valik on teistmoodi, sest igalt poolt nii vingeid asju ei leiaksi. Samuti on seal Nicolas Vahé tooted! Eelnimetatust on küll esindatud köögitarvikud, kuid kõige enam tunnen puudu toiduainetest - moosid, siirupid, maitseained, soolad jne (viimane aeg, et oma poodi veelgi lahedamaks teha). Stösselis tehakse koostööd näiteks Nordal´i ja House Doctor'iga Taanist, mis annab veel rohkem põhjust selle külastamiseks! 

2. Tiger
Tallinlaste jaoks pole tegemist uudispoega, aga võta näpust, iga Tiger'i poe valik on teine. Taanis käies sain aru, et ükskõik kui suure või väikese poega on tegemist, kaup vaheldub iga kord. 

(http://www.kaubandus.ee/uudised/2015/09/11/tigeri-jaekett-jargib-ikea-valemit)
Muidugi olid sel Tigerid palju suuremad, kaupa tunduvalt rohkem ning veidi vaheldusrikkam (selline skandinaavialikum). Aga sellegipoolest on Tartus ka väga hea valik, mis ajab asja ära. Huvitav on see, et mida põnevam kaup (minimalistlikum, ilusam, vajalikum), seda odavam see on. Muide, Tiger kolib ju nüüd Tartu kaubamajja :)! 

3. Hemtex

(http://tasku.ee/kauplused/hemtex/)
Jällegi pood, mis Tallinnas olemas, kuid Tartu pood on mulle südamelähedasem. Soodukate ajal kirjeldamatu lemmik :)! Pean üles tunnistama, et ka täna käisin seal, et vannituba täiendada :).  

4. Vintage Chick
(http://www.aparaaditehas.ee/?apteh_tenant=vintage-chick)
Nii mõnusa aura ja olemisega pood. Tartus pole vist ühtegi nii hubast poodi. Kindlasti pole tegemist "kiirmoe" poega ja samuti leiab sealt Annie Sloan värve! 

5. H&M home

(https://www.timeout.com/seoul/shopping/h-m-home)

Kui veel eelmisel aastal samal ajal Tartus H&M home osukonda polnud, siis nüüdseks on minust saanud H&M'i igakuine külastaja. Lausa iga kuu pean korra poest läbi hüppama, et piiluda, mida H&Mil sel korral pakkuda on. Kuna ma üritan mõttetuid ja emotsiooni ajendil oste vältida, siis pistan korvi vaid vajaliku.

6. THE Pier
(http://www.pier.ee/ee/store/1)
Viimase punkti paneb THE Pier :). Kusjuures kui ma esimest korda seda nägin Lõunakas, siis olin nii üllatunud ja ei suutnud kuidagigi uskuda, et Tartusse selline pood toodi. Ja kuidas ma suutsin selle avamise üldse maha magada?! Pierisst olen koju toonud näiteks metallist korvikese pleedidele, ohjeldamatus koguses küünlaid ning viimasena ühe kunstpojengi vannituppa.


Need kuus poodi tulid esimesena meelde, kuid kindel on see, et Tartu on niivõrd väike, et siin ei saagi olla kõiki poode, kuid arenemisruumi on :). Võib-olla ma mõne poe unustasin, aga pole hullu, küll ma ka need teieni toon! 

6 kommentaari :

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi