mina, minu ja meie

kolmapäev, 9. november 2016

PÕHJALA TEETALU

Mõni aeg tagasi avastasin enda jaoks väga mõnusad ja "lihtsad" teed. Lihtsad selles mõttes, et nende valmistamiseks ei pea otsima teesõela, ega viskama tilkuvat teekotti prügikasti. Vaatamata sellele, et õpetuses soovitatakse kasutada teesõela, ei pidanud ma seda vajalikuks, sest rohelise tee lehed vajuvad põhja ning ei valmista ebamugavust joomisel.

Põhjala Teetalu on Eesti teetootja, kelle valikusse kuuluvad taimeteed, marjateed, mustad ja rohelised teed. Tooraine on ehtne ning valmistoodetesse ei lisata aroomaineid ja suhkrut. Minu jaoks oli väga oluline, et tee, mida ma joon, oleks ehtne. Marjateed valmivad ehtsast viljalihast! Mistõttu on need lihtsalt imelised, ühtegi maitset ei pea ise juurde leiutama. Marjad on kuivatatud külmkuivatusmeetodil, säilitades selle, mis meie jaoks kõige olulisem - maitse, vitamiinid ja toitained!

Osturalli ajal jäid silma kaks teesorti - roheline tee maasikaga ja mündine mustsõstar. Valikus on veel palju põnevamaid kooslusi, näiteks Helesinine laguun, kes ei tahaks sinist värvi teed juua (!?), ja Jõulusoojus, mis praeguste ilmadega lausa ideaalne?


Tee valmistamine on imelihtne - üks teelusikas kruusi/tassi kohta ja kuum vesi peale. Voila - imemaitsev tee ongi valmis! Tavaliselt kirjutatakse paki peale 3 g teed 200 ml kuuma vee kohta, aga kes seda õigupoolest kaaluma hakkab? Põhjala Teetalu on kõik lihtsaks teinud - unelmate tee laisale inimesele.


Maasikatega tee kõlas minu jaoks natuke võõralt. Olen harjunud jooma tavalist punast (marjatee, kibuvits) või rohelist teed. Üsna harva leian ennast musta teed joomast, lihtsalt pole seda soont. Vaatamata sellele, et ma suhtusin maasikateesse eelarvamusega, meeldis see mulle väga. Maitse on täpselt maasikale omane ja rohelised teelehed tasakaalustavad magusat maitset ja lõhna. Lausa ime, kuidas maasikad suudavad meenutama panna suve :).


Teate ju küll seda vestlus  "Mis teed?" "Teen teed" "Mis teed?"... Mündise mustsõstratee jaoks on mul ainult üks-kaks sõna "Oh, vauu". Selline maitseelamus, mis mind iga kord ohhetama ja ahhetama paneb. Mustsõstar on mu lemmik talvel. Päris tihti võtan sügavkülmast sõstraid ja valan peale kuuma vee, mille tulemusena valmib korralik vitamiinipomm. Seevastu Põhjala Teetalu Mündine Mustsõstar on midagi sellist, mis lausa jääb kummitama - tahaks veel proovida, võtaks veel, ausalt täna viimane teetass... Münt teeb selle tee kuidagi salapäraseks, maitse jääb meelde, kuid samas tahaks natuke veel proovida, et ära ei ununeks ja maitse suust ära ei kaoks.


Poes maksavad teed umbes 3,60 €. Esialgu lööb hind pahviks, kuid kui järele mõelda, siis üsna suvaline tee, mida valmistatakse ülejääkidest, maksab 1,50-2€. Arvestades seda, et ühest pakist saab mitu kõrge kvaliteediga, naturaalset, ülimalt head teed, mida valmistatakse meie oma armsas riigis, siis see on koht, kust kindlasti ei peaks tagasi hoidma. 

Muide, kas nägite neid punaseid õunu korvis? Need on mu vanavanemate aiast! Tegelikult tahtsin öelda, et need on nii isuäratavad, et keegi pole siiamaani suutnud keelduda ja meiegi sööme päevas vähemalt kaks õuna. 

Tee juurde tagasi minnes, soovitan ma igaühel kas või kord kuus või aastas Põhjala Teetalu tooteid ostukorvi pista, sest kunagi ei tea kui heaks see ost kujuneb. 

Head õhtut!
A.

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi