mina, minu ja meie

teisipäev, 29. märts 2016

KODU / DIIVANIMÖLL

Mul on uue diivani üle nii hea meel, et ma oleks lausa nõus oma ööund selle peal magama. Nali naljaks, aga tõesti see on palju mõnusam kui eelmine ja õhtul telekat vaadates tikub uni kiiremini peale tulema. Tegelikkuses oli diivan meie eelarves ja ostude nimekirjas täiesti viimasel kohal, sest sama raha ees oleksime võinud vannitoa remondi ära teha. Kui jätta see nüüd kõrvale, siis edaspidi peame oma reegleid väga rangelt jälgima - esimesel kohal remont ning seejärel sisustus. Taganeda pole enam kuskile ning kahetsemiseks pole põhjust, mistõttu naudime iga sekundit (ja tundi), kui selle peal mõnuleme. 


Pean veelkord tunnistama, et diivani valimine oli meie jaoks korralik ettevõtmine. Kui ma õigesti mäletan, siis mõtted said alguse mõned kuud tagasi, kuid aktiivselt hakkasime sellega tegelema umbes kaks kuud tagasi. Vabadel päevadel tsillisime mööblipoodides ja ühte poodi võisime külastada oma 3-4 korda, aga ikkagi ei leidnud seda õiget. Ma arvan, et meil ei jäänud ükski Tartu mööblipood külastamata. 

Valimise tegi raskeks eelarve, samuti ka tujud ja eelistused. Minu jaoks oli oluline värvus, kindlasti halli värvi ja pigem tumedam. Eelmine diivan oli helebeez ja kubises koerakarvadest. Ma tõesti ei soovinud enam iga nädal tegeleda diivani puhastamisega ja ma ei salli, kui koerakarvad on esimene asi, mida külalised märkavad. Seega, tumehall diivan oli meie jaoks ideaalne. Teine oluline aspekt oli kuju ja suurus. Muidugi ma olin veendunud, et tahan 3-kohalist ja ilma nurgata, aga teate, kui mugav on jalgu selle peal sirutada ja nii tuli kordades odavam, kui osta diivanile tugitool lisaks. Samuti mängis suurt rolli ka kast, kuna meie korter on nii tilluke, siis üleliigseid tekke ja patju on nii mugav vaakumkotiga diivanikasti paigutada. Kui ma nüüd õigesti arvutasin, siis meie diivanikastis on peidus 12 patja(!!!!!) ja 4 tekki ning mõned talveriided. Halloo rahvas, kuhu ma oleks pidanud need muidu panema :D? Kolmas tingimus oli meie mõlema jaoks mugavus. Ma isegi ei tea, miks mõned poed on nõus sisse võtma ebamugavaid diivaneid, mis võrduvad umbes samaga, kui istuksid kivi peal. Võib-olla salongides on need ilusad (tõesti need olid nii ilusad, nagu kaunimate sisustusajakirjade peal), aga no koju need kindlasti ei kõlba. Niisiis valisime ka meie diivanit, millel oleks mugav istuda ja Freddyl astuda.


Kuna ma ise olen klienditeenindajana leiba teeninud juba mitu aastat, siis mind pani natuke imestama mööblipoodide teenindustase. Ma ei taha midagi halvustada, aga ma võin loetud sõrmede peal ette lugeda poed, kus teenindaja ise juurde tuli ja pakkus abi. Ma olen suhteliselt kindel, et päris paljud inimesed on olnud sama valiku ees, teades mind, siis ma olen otsustusvõimetu. Ma võin küll minna poodi ja öelda, et tahan punast diivanit, aga missugust, peab teadma müüja. Olen kindel, et südamega oma tööd tehes, lahkuksid kõik samal päeval koos diivaniga koju. Muide, 3D Sisustuspood oli esimene, kus teenindaja ise pakkus abi ja tänu temale me ka otsuse langetasime (muidu oleks meil ikka veel vana diivan). Otsusele aitas veel kaasa asjaolu, et diivan on Eestis valmistatud!


Olen mõnes postituses juba maininud, et armastan Eesti disaini ja ettevõtteid. Muidugi ma oleks tahtnud Softrendi diivanit, aga sellist raha poleks ma suutnud kokku ajada. Softrend oli üks vähestest, kus teenindaja tuli tooteid tutvustama ja seda ka alles siis, kui me poodi teist korda külastasime. Suur kiitus teenindajale, sest meie lemmikuks sai hoo pealt Meta. Olgem ausad, nii stiilne diivan peab sobima interjööriga. Loodan, et kunagi tulevikus on meie kodu au ja uhkuseks Softrendi tooted!


Hall, lillelise mustriga pleed on pärit Hemtexist (ülemine). See on mõõtletelt küll natuke väike, aga nii mõnus ja pehme. Õhtuti keeran ennast selle sisse nagu burrito (hihi..). Kõige enam on mind üllatanud Maxima. Pleedike (alumine) maksis kõigest 9€ ja on piisavalt suur, et täita oma eesmärki. Samuti sobivad värvid ja tegumood minu maitse-eelistustega kokku :).


Hetkel tunnen suurt puudust patjadest. Usun, et järgmine kuu saab see viga parandatud, sest DIY projekti jaoks on riie ostetud. Natuke rohkem pean vaeva nägema põnevate ja omapäraste patjade otsimisega. Igaüks võib H&M'i sisse astuda, kuid mõnikord on niivõrd suur tahtmine teistest erineda. Oma kodu - oma nägu :)!

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi