mina, minu ja meie

pühapäev, 17. jaanuar 2016

Hello 2016

See on üks väga-väga palju hilinenud postitus, mis oleks ilusti sobinud jaanuari esimesele poolele. Olin üsna veendunud, et see kuu ma ühtegi postitust tegema ei hakka (hiljem saate aru). Mida rohkem ma selle peale mõtlesin, seda rohkem ma tundsin vajadust kirjutada. Vahest on lihtsalt nii mõnus maha istuda ja klõbistada, eriti kui õues on Antarktika ja koristada ei viitsi. 

Enne jõule lubasin suure suuga ära teha tuhat tegemist - erinevad DIY projektid, suurpuhastused, reisid jne. Võta näpust, parima tahtmise juures jõudsin nendest ära teha ligi pooled ning ülejäänud ootavad veel tegemist. Natuke kurb on mõelda, et jõulud on läbi ja järsku on uus aasta. Mõlema puhul puudus mul igasugune taju - lihtsalt olid kaks erilisemat päeva ning ühe puhul sai ohtralt kingitusi ning teise puhul veidi trallivalli. 

Uue aasta puhul antakse tavaliselt lubadusi. Olen nüüd mitu-mitu päeva seedinud enda mõtteid, ikka ühtepidi ja siis jällegi teistpidi. Õnneks (või kahjuks) pole mu lubadused salastatud. Tegelikult ongi toredam oma mõtteid välja kirjutada, siis saab aasta lõpuks kontrollida nende täitumist. Mõned eesmärgid on alati tore endale seada. 

- Minu esimeseks prioriteediks see aasta on lõpetada ülikool. Oma ülikooliteed alustasin 2013. aastal ning siiamaani olen valikuga rahul. Erialavalik oli väga minulik, kuid otsus tuli täiesti viimasel minutil. Toiduteadus ja toiduainete tehnoloogia eriala on olnud lahutamatu osa mu elust. Minu kindel eesmärk on lõpetada baka ning edasine(sed) otsus(ed) jäävad suvel otsustada. Kooli tõttu olen otsustanud, et blogimine jääb hetkel tagaplaanile. Pean alustama aktiivselt lõputöö kirjutamisega ning luban, et kui aega, siis ikka hoian teid kursis. Minu tegemistega saate jälgida Instagrami kaudu (follow nupp ja nii saate kõige kiirema ülevaate). 

- Leida endas piisavalt motivatsiooni, et süüa tervislikult, mitmekesiselt ja õigesti, unustada kommid ja maiustused. Ometigi õpin ma toiduainete tehnoloogiat ning peaksin oskama teha toitumiskavasid jne, aga lihtsam on maksta kuus paar eurot, kui ise neid retsepte välja nuputada. Minu eesmärgiks pole kaalu kogu aeg jälgida (iga nädal kaalule astuda), vaid muuta oma välimust paremaks ehk ebavajalikud kilod kaotada toitumise ja cm arvelt. Suurem rõhk panna välimusele kui kaalule. 

- Toitumisega seoses tahan iga nädal ennast ja kaaslast üllatada uue toiduga. Otsida põnevaid retsepte ning panna ka oma kokkamisoskus proovile. Mul on kuhjaga erinevaid kokaraamatuid kogunenud ja usun, et üks kord nädala jooksul ma leian aega, et valmistada midagi põnevat. 

Teha aktiivselt trenni - iga nädal vähemalt 3-4 korda ning suurendada jõudu ning toonust. Lõpetada ettekäänete väljamõtlemine ning lihtsalt minna ja teha kas või tund aega veidi aktiivset kõndi või jõusaalis paar kiiremat tiiru. Vahepeal lihtsalt ei leia seda motivatsiooni, aga kui ei toitu õigesti ja trennis ei käi, siis suveks vormi ei saa. 

Saada valmis korteri remont (ketran nagu katkine plaat, aga nii see on). Remondist mõtlemine juba kurnab ja ahistab, kuid tahaks niiiii-niii väga valmis saada. Olukord on paranenud tunduvalt ja iga kuu/päev näeme vaeva, et töötada maksimaalselt ning siis ka unetundide arvelt kodu kaunimaks muuta. Paar päeva tagasi hakkasime öösel kell kümme valamut paika panema köögis. Küll on hea, et meil naabreid pole kõrval :).

Teha ära juhiload. Seda vist ei peagi rohkem lahti seletama. 

Saada lahti mõnest tobedast harjumusest. Näiteks iga kord kui ma sõidan linnast välja pikemale sõidule kui 100 km, pean Statoilist või Olerexist läbi sõitma, et kohvi osta. Väsimuse korral teha ikkagi ise süüa, mitte läbi hüpata esimesest kohvikust. 

Teha FBis korralik koristusöö ja eemaldad kõik inimesed, keda ei tunne või tean ainult nimepidi. 

Käia kallimaga fotosessioonil. Kahjuks pole me üldse fotogeenilised ning jääme iga pildi peal totrad välja, aga äkki suudab professionaal midagi välja pigistada. Magnusele see idee pole kunagi meeldinud, aga minu arust on vaja mälestusi.

- Teha tatoveering. Mõned ideed on olemas, aga hetkel veel pole piisavalt julgust. Samas ei tohiks ka sellise asjaga liialt kiirustada. 

Rohem ei turgatanud midagi pähe, kuid usun, et iga inimene võib ennast alati muuta paremuse poole. Kindlasti ei pea määrajaks olema aastanumbri vahetus või mõni muu sündmus. 

Ilusat talve jätku, loodan, et teil läheb paremini kui sellel kutsul :)!Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi