mina, minu ja meie

teisipäev, 11. august 2015

"The only risk is not taking a risk" - Stefan Sagmeister

Usun, et iga blogija on alguses seisnud suurte dilemmade ees. Millegipärast ma ei saa oma hirmust üle ja kogu aeg mõtlen, et kellele ma seda blogi ikka teen. Pikalt järele mõeldes saan aru, et blogimine on minu enda jaoks, saan kirjutada sellest, mis mulle meeldib ja see on kui produktiivselt ära kasutatud vaba aeg. 

Pigem väljendub minu hirm selles, et OMG, keegi loeb mu blogi ja talle ei meeldi see või siis mõni tuttav loeb seda ja hakkab elueest maha tegema. Siis jälle turgatab pähe mõte, et ma ei sunni ju kedagi seda lugema. Olen elus päris paljude ja erinevate inimestega kokku puutunud ja reaalselt näinud kui väike maailmavaade mõnel on. Samuti olen aru saanud, et kedagi siin ilmas ei saa õpetada (v.a oma koera ja last). Kunagi nägin seda pilti ja siis sain aru, et elu käibki nii: 


Kui ma mõni aeg tagasi kartsin avaldada oma postitusi, sest pelgasin mõne tuttava arvamust, siis nüüd on mul ükskõik - loeb või ei loe ja isegi kui loeb ja ei meeldi, siis kellele ta seda ikka kuulutama läheb? Arvatavasti oma sõbrannadele/sõpradele, kellel on sama vähe tolerantsust kui tal endal. Millegipärast on mul jäänud mulje, et kes pole rahul teistega, on veel vähem endaga. Vähemalt ma püüan ja tahan midagi saavutada. Eks näis, kui kaugele ma jõuan ;) 

***

Kui ma vanasti ainult unistasin blogimisest, siis nüüd on mul ju blogi alus olemas, kuid miks ma ometi ei kirjuta?! Vahest ikka panen paar rida kirja, siis loen kõik üle ja enam ei meeldi ükski lause ja jõuan tagasi algusesse. Kunagi kirjutas Pille-Riin, et see on "kirjutamisblokk" vms. Aga ometigi see ei saa ju mul olla, kuna ma pole õieti midagi bloginudki. Olen aru saanud, et kõige parem on postitusi kirjutada, kas öösel või siis... tööl. 

Nii hea on vaadata teiste blogisid, mis on ilusad nii kujunduse kui ka teksti poolest. On näha, et seda tehakse südame ja huviga, et kõik pildid on pikalt läbi mõeldud ja korralikult töödeldud. Kõik tundub minimalistlik, kuid siiski informatiivne. Ehk teisisõnu, need on perfektsed blogid, millega on tehtud tööd ja nähtud vaeva. Selleks on aeg - mõni blogi saavutab tipp-hetke (kuulsuse?!) alles paari aastaga.

Kui võiks arvata, et samasse kategooriasse kuuluvad blogid on sarnased, siis mitte sinnapoolegi - igal inimesel on oma mõtted ja omad väljendamisvõimalused. Sellepärast ongi hea oma vaba aega sisustada blogides või siis neid lugedes. Vajad kodusisustus inspiratsiooni või moealast nõu, siis ju täpselt teab kuhu oma nina pista :). 


Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi