mina, minu ja meie

reede, 28. august 2015

Remont // magamistuba

Olen rohkem kui põnevil juba mõttest, et järgmine kuu (vaid loetud päevad juu!!) saab magamistuba valmis. Vähemalt ma loodan seda, sest see oleks esimene (!!!) tuba, mis on piisavalt ilus, et inimesi külla kutsuda. Kahjuks ainult magamistoast ei piisa, sest sinna naljalt üle 3 inimese ei mahu. Hetkel oleme kõvasti vaeva näinud, et anda toale viimane lihv - Magnus paigaldas ISE lae, ma värvisin radiaatori ja aknapõsed ning tapeetisime viimase seina. Juba praegu on toas teistsugune energia - tuba on valgem ja õhku on rohkem. Enne ja pärast piltidega tuleb veel oodata, sest praegu see erilist efekti ei annaks. 

Tegelikult on magamistoa remondi ajalugu veelgi pikem, sest kui järele mõelda, on sealt välja visatud peaaegu kõik. Sissekolides vaatas meile vastu lastetuba - tapeetide peal jõllitasid karud ning mööbel oli TUMEpruun. Miks?!? Laes oli penoplast plaadid ning põrandal toasuurune vaip. No ausalt, miks? Mõnda aega ma olime lausa sunnitud nii elama, kuid kui nüüd tagasi vaadata, siis see kõik käib ju asja juurde ja nüüd on mida võrrelda. 

Mis meid järgmine kuu ees ootab?

- PARKETT

Õnneks on poodides praegu head allahindlused ning ma leidsin K-Rautast ideaalse parketi, mille leiad SIIT. Antud tammeparkett jäi mulle kohe silma - niivõrd ilus ja hele, samas ka kvaliteetne. Pean tunnistama, et olen seda käinud poes ka uudistamas, kuid kalendrisse vaadates on kuu lõpp, siis sama lõpp on ka mu kontoga. Pean ainult veidi ootama, et saabuks kauaoodatud palgapäev.

Kuidas valida parketti ning mis näitab kvaliteeti?
Parketti valides tuleb olla väga ettevaatlik, sest aasta tagasi astusime meie küll ämbrisse ning nüüd peame suuretoa parketi välja viskama/vahetama. Põhjus? KOERAD. Nagu algajatel ikka juhtub, siis me ei pööranud üldse tähelepanu parketi kasutuklassile. Lihtsalt astusime poodi ja nägime, et oppaa 4€/m2. Tutkit, koerad jooksid parketi nii koledaks ning juba ostes oli see rohkelt defekte täis. Teades mind, siis kõik peab olema perfektne ning kui juba remonti teha, siis pigem kõik korraga. 
Külasta seda lehte, et lugeda parketi kasutusklassidest :). 

- GARDEROOB

Alguses oli plaan garderoob IKEAst osta, kuid siis tundus see idee üsna mõttetult kallis. Sama kallis tundus ka tellimine mõnest firmast. Tänu oma kuldsete kätega mehele, ei pea ma enam garderoobi pärast muretsema. Lubas ju teine selle ise ehitada. Garderoobi ootan ma kõikidest muudest objektidest kõige rohkem, sest praegu on kõik asjad kokku korjatud suurde tuppa. Kui tavaliselt on vingumislause "mul pole midagi selga panna", siis praegu kuuleb Magnus 10 korda päevas "ma ei leia oma pükse!". 

- VALGUSTUS

Hetkel puudub magamistoas igasugune valgustus. Laelamp läks juba ammu katki ning seinalamp leidis uue kodu prügimäel. Olgu, üks hädine põrandalamp aitab hädast välja. 

Olles läbi käinud pea kõik Tartu ehituspoed, jõudsime järeldusele, et kõige odavam, lihtsam ja parem idee oleks ise meisterdada laelamp. Seega on minu kõige esimene ja arvatavasi kõige suurem DIY projekt/ja postitus veel tulemas. 


Ideaalne oleks teha selline kolmnurkadest koosnev karkass. Õnneks oskab Magnus elektriga ümber käia ning arvan, et tema ülesandeks jääbki karkass pirni jms ühendada. 


Seniks, olge lõbusad ja värskendage oma elamist :)! 

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi