mina, minu ja meie

laupäev, 22. august 2015

Facts and snaps from Bulgaria

Kuu aega tagasi käisin Bulgaarias puhkamas. Ps: see oli esimene pikem reis koos peiksiga :)! Mõtlesin, et miks mitte teha sellest üks tore pilte täis postitus. Tegelikult oli mul see juba ammu mustandina olemas. Jumal tänatud, sest läpakas otsustas, et tema enam laadida ei soovi.  Nii et, mul ei ole pilte, sarju, muusikat, filme jne. Vähemalt sain bloggeri tahvlis korralikult tööle ja läbi raskuste üritan midagi kirja saada (trükkimine on siin nii tüütu). 

***

Viibisime Albena kuurortis, mis on rohkem tuntud ja levinud noorte perede seas. Kes sinna puhkama soovib minna, siis erilist täiskasvanute ööelu (diskod, klubid jne) sealt ei leia, arvestama peab laste kisa, nutu ja jonniga, alustades hommikusöögist ja lõpetades hiliste õhtutundideni, sest seal on pigem levinud laste (öö)diskod jms. 

Nagu ma juba enne mainisin, siis Albena on mõeldud peredele, kellel on väiksed lapsed. Kuurorti keskuses asub tivoli moodi plats, kus on väga palju erinevaid atraktsioone, millest muidugi täiskasvanud saavad osa võtta, aga rohkem pakub see rõõmu pisematele. 


Õhtud olid Bulgaarias väga sumedad - parajalt soojad, veidi tuulised ning õhk oli soolane. Üleüldse oli seal mõnusam õhtuti - enamjaolt käisime peale õhtusööki promenaadil jalutamas ning pärast suundusime hotelli, kus võtsime tuppa paar kokteili ning mängisime rõdul kaarte. Kõlame nagu mingi vanapaarike, aga seal reaalselt polnud mingit meelelahutust. Muideks, hotellibaar oli lahti ainult 23ni. 


Bulgaaria on tuntud oma ilusa looduse ja kuldsete liivade poolest. Golden Sand'ile me ei sattunud, kuid käisime kaemas botaanikaaeda. Sinna oli kokku korjatud kõik, mis vähegi võimalik ja erinevatelt vöötmetelt. Eriti armsad olid Bulgaarias loomad, pea iga nurga peal võis näha kassipoegi ja noh, ma vist käperdasin kõike, millel olid karvad ja neli käppa. 


Viibisime kolme tärni hotellis - Elitsas. Kolm tärni on siiski kolm tärni ning hotellis oli tunda nõukogude hõngu, mis andis rohkem tunda hotellitoas, millest ma isegi pilti ei teinud. Öeldakse, et ei ole head ilma halvata, seega, pidi ju midagi head ka olema ja seda oli SÖÖK!! 3 korda päevas sai korralikult süüa - rikkalik hommikubuffee ja mitmekäigulised lõuna-ja õhtusöögid. Hommikuhitiks olid värsked pannkoogid, mida küpsetati väliköögis ning õhtuti askeldas seal väga lõbusas tujus kokk. Suure üllatusena koosnes menüü kohalikust toidust ning proovida sai kõike, mis vähegi tundus söödav. Ainus asi, mida ma siiamaani igatsen, on värsked puuviljad ja marjad - suussulavad, mahlased, magusad. Ja kogu kraam pärines kohalikust öko talust. 

Nende seitsme päeva jooksul ei tekkinud kordagi igavust, sest kogu aeg sai ju süüa, mis oli kohati isegi väsitav. Kodus ma muigi kaalule ei julgenud astuda. 

Puhkamiseks on Albena ideaalne, eriti kui valida hotell, mis on otse mere kõrval, sest hakata mägikitsena mööda teid edasi-tagasi kappama, tundub väga tüütu.  


Kui Eestis ja mujalgi kiibistatakse koeri, siis Bulgaarias on kohalikel koertel, kellel on omanik ja kodu, kõrvamägistus (põhimõtteliselt nagu lehmal).Reisiga jäin ma igati rahule - sai päevitada ja ujuda Mustas meres, sõita banaaniga, külastada veeparki ning lihtsalt puhata ja käia Jeep Safari ekskursioonil. 

Kommentaare ei ole :

Postita kommentaar

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi