mina, minu ja meie

pühapäev, 10. mai 2015

For someone really special...

Ongi kätte jõudnud see päev, kus kõik emad peaksid tundma ennast kuningannadena. Juba lapsepõlvest mäletan, et tähtpäevadeks sai meisterdada kaarte, teha ise ehteid ja võib-olla isegi õmmelda/heegeldada/kududa. Kuid siis tuli teatud vanus, kus isetegemine polnud enam nii popp ja lihtsam oli poes välja käia paar kuni paarkümmend eurot, et emake õnnelikuks teha. Kuna mina veel ema pole, siis on mul õnn teha õnnelikuks mu enda kallis ema :).

Seekord otsustasin, et poes ma kingituserallile ei lähe - teen kõik ise. Kui aus olla, siis väga kaua ma mõtlema ei pidanud, sest kõik ideed justkui tulid tegemise käigus.

1. Lilled 

Olin juba enne poodiminekut suhteliselt kindel, et lillepoodides on hinnad lakke tõstetud. Nagu selgus, siis üks väike tulbike maksis samapalju kui roos (täiesti uskumatu). Seega ma loobusin kimbukesest, sest roosid on küll ilusad, aga liiga klišee. Kuna samal päeval käisime peksika turul tomatitaimi ostmas, nägin imeilusaid lilleampleid. Ja nii saigi otsus kohe tehtud. Kui ma oleks poes pidanud ilusa ja suure kimbu eest välja käima üle 10-15 €, siis ampli sain 12 €. Muidugi ampleid saavad vaid need lubada, kellel on oma aed või rõdu. Aga miks lilleampel? Praktiline, ilus, õitseb kaua (ilusti hooldades terve suve) ja järgmine aasta saab samasse potti teised lilled istutada.

2. "Kingitus" 

Nagu ma enne mainisin, siis kingitust kui sellist, ma ostma ei läinud. Ma tegin pigem kingituse maitsemeeltele ehk kokkasin. Samuti seostasin ma oma kingitust ka kooli ja õppetööga (haha, aga kuidagi peab ju emale märku andma, et ma õpin ka!). Trummipõrin - köögis valmisid muffinid, maitsevõi ja ahjulõhe :). Tunduvad küll tavalised asjad, aga need on tehtud ISE ja südamega.
PS: retseptidest teen eraldi postituse :)

3. Kodutööd ehk ole emast alati üks samm eespool 

Ma tegin ära kõikvõimalikud kodutööd - päris ausalt! Minu ema on mind hästi kasvatanud, olen selles 100% kindel - ta on mulle õpetanud kõikvõimalikke kodutöid ja ma pole siiani veel hätta jäänud. Minu jaoks tundub imelik, kui laps jõuab esimesena koolist koju ja jääb ema ootama, et too hakkaks vaaritama. Ei, meie peres nii need asjad ei käi - kes jõuab esimesena koju, teeb süüa kogu perele. Seega, ma teadsin, et kui ema jõuab pühapäeval koju, ajaks ta mind õue niitma, toas peaksin koristama, pesu pesema ja süüa tegema. Aga oh eii, ma tegin kõik toimetused juba ära, seega saab ema ilusa üllatuse :)! 

Seniks kõike ilusat, minu ema jõuab kohe koju ja ma üritan hea laps edasi olla :).


Kõikidele emadele kõige ilusamat päeva!

1 kommentaar :

Copyright © 2014 mina, minu ja meie

Distributed By Blogger Templates | Designed By Darmowe dodatki na blogi